O ZPSWR Nr 1

   Kadra

   Historia ZPSWR Nr 1

   Oferta edukacyjna


   SOSW Nr 12

   Szkoła podstawowa

   Szkoła przysposabiająca
      do pracy


   Świetlica szkolna

   Internat


   ORW Nr 1   Wczesne wspomaganie   Projekty i Programy

   Publikacje nauczycieli

   Sukcesy uczniów

   Nasze prace

   Aktualności

   Galeria zdjęć

   Dni wolne - 2018/2019

   Drużyna harcerska

   Facebook

   Kontakt

   Zamówienia Publiczne

   BIP

Rok szkolny 2018-2019

 • W terminie 28.01-08.02.2019r. nasza placówka organizuje dzienny punkt akcji "Zima w mieście". Zapraszamy.
 • 20 grudnia o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie wigilijne dla uczniów szkoły.
 • 19 grudnia o godz. 11:00 odbędzie się spotknie wigilijine dla wychowanków ORW.
 • 14 grudnia o godz. 16:30 odbędzie sie zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 • W dniu 9 listopada zespoły ORW świętowały 100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasze obchody rozpoczęliśmy o godzinie 11.11, śpiewając hymn w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej". Następnie przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, oglądając film "Polak Mały". Na dowód naszej radości z wolnej Polski wrzucaliśmy do skrzynki biało - czerwone serduszka. Niezwykle wzruszająca była chwila, kiedy wspólnie stworzyliśmy flagę i słuchaliśmy piosenki o biało - czerwonym sercu i miłości do Polski. Na koniec zgromadziliśmy się wokół ogniska i śpiewaliśmy pieśni z okresu walki o niepodległość. Było pięknie i dostojnie. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów galowych.
 • W dniu 25 października w Centrum Hulakula w Warszawie odbył się XIII Mazowiecki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Rywalizacja sportowa i ogromne zaangażowanie zawodników zaowocowało zdobyciem 2 złotych, 3 srebrnych oraz 3 brązowych medali. Gratulujemy sportowego sukcesu!!!
 • 19 października uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w spacerze "Nasza Niepodległa" organizowanym przez Warszawskie Stowarzyszenie Przewodników "Złota Kaczka". Po Parku Ujazdowskim i Łazienkach Królewskich oprowadzała ich pani Monika ubrana w strój sprzed stu lat. Młodzież usłyszała wiele o polskich bohaterach i literatach walczących o niepodległość.
 • 12 października o godzinie 10:30 odbędzie się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie na ucznia i wychowanka.
 • 9 października o godzinie 9:00 na Placu Krasińskich przy Pomniku Powstania Warszawskiego odbędzie się uroczysta inauguracja roku harcerskiego.
 • Jak co roku we wrześniu odbył się Piknik Jesienny. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych i kulinarnych. Na naszym Pikniku przygotowane były liczne konkurencje sportowe, w których uczestniczyły wszystkie dzieci. Piknik był okazją do zintegrowania całej społeczności szkolnej.
 • 14 września o godz. 16:30 odbędzie sie zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 • Rok szkolny 2017-2018

 • 30 sierpnia 2018r. o godzinie 14:00 odbędzie się Rada Pedagogiczna.
 • Zapisy do akcji „Lato w Mieście” 2018 prowadzone będą przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, który od 17 maja 2018 r. od godziny 12.00 dostępny będzie pod adresem: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl Rodzice dzieci zainteresowanych programem logują się w systemie. Loginem jest pesel dziecka, hasło należy utworzyć samodzielnie. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Biura Edukacji link
 • 25 maja o godz 10:30 serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy na występ artystyczny z okazji Dnia Matki
 • 18 maja 2018r. o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • Dyrekcja ZPSWR Nr 1 ogłasza nabór dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019. Rodziców i prawnych opiekunów prosimy o składanie do sekretariatu lub przesłanie na adres e-mail podania o przyjęcie do szkoły oraz orzeczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. W przypadku oczekiwania na wydanie orzeczenia na początek wystarczy podanie i zaświadczenie z poradni. Wszystkich zainteresowanych rodziców i opiekunów serdecznie zapraszamy do odwiedwiedzenia naszej placówki. Wszelkie informacje uzyskają Państwo w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00 lub pod telefonem (22)848 55 30 lub 517 330 320.
 • 23 lutego o godz. 16:30 odbędzie sie zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 • W drugim tygodniu uczestnicy akcji "Zima w Mieście" byli na wycieczce w Pizzerii Dominos - przygotowywali sami pizzę. W placówce odbywały się zajęcia kulinarne - sałatka warzywna , ciasto marchewkowe. Organizowane były również zajęcia plastyczne. Na zakończenie akcji "Zima w Mieście" był catering - kanapki.
 • Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Haliny Hałasowskiej, która odeszła w dniu 19 stycznia 2018 roku. Żegnamy wspaniałego nauczyciela oddanego dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w dniu 26 stycznia o godzinie 12- tej na Cmentarzu Powązkowskim. Dyrekcja i pracownicy ZPSWR nr 1 Warszawa Bełska 5
 • Akcja "Zima w Mieście" w naszej placówce trwa od 15 do 26 stycznia 2018 r. W pierwszym tygodniu wychowankowie spędzali czas aktywnie. Odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których uczestnicy poznawali zasady zdrowego żywienia, zajęcia sportowo - rekreacyjne. Byli w Narodowym Centrum pieniądza, gdzie zapoznali się z historią pieniądza, zwiedzili skarbiec. Odbyły się warsztaty prowadzone przez pracowników SANEPIDU na temat bezpieczeństwa podczas ferii.
 • 19 grudnia 2017r. o godzinie 11:00 odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne.
 • 18 grudnia uczniowie z klas przysposabiających do pracy (kl.IIAp i IIBp) byli w Akademii papug w Warszawie z wychowawcami klas oraz rodzicami uczniów. Mieli możliwość obserwowania zachowania się papug w naturalnym ich środowisku stworzonym przez człowieka. Uczniowie obcowali bezpośrednio z papugami, mieli możliwość karmienia ich.
 • Dnia 13.12.2017r.w naszej szkole odbył się apel podsumowujący imprezę sportową oraz podkreślono ogromne zaangażowanie dzieci i młodzieży w aktywność fizyczną. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i wręczyła okolicznościowe dyplomy.
 • Nasi uczniowie w ramach Programu Szkoła Promująca Zdrowie w dniu 11.12.2017r. uczestniczyli w imprezie sportowej w Hali „KOŁO” organizowanej przez Fundację Góra Spokoju. Dzieci i młodzież startowała w konkurencjach nawiązujących do piłki nożnej prowadzonych przez studentów z AWF Warszawa. Gry i zabawy sportowe sprawiły uczestnikom wiele radości i wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Na zakończenie wręczono każdemu medal i nagrodę rzeczową.
 • 6 grudnia 2017r. drużyna harcerska "Żółte pióra" reprezentowała naszą placówkę w II Harcerskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Podczas występu harcerze i uczniowie zaprezentowali kolędę i pastorałkę, a także podziwiali inne środowiska harcerskie. Na koniec uczestników Przeglądu odwiedził Święty Mikołaj ze wspaniałymi prezentami.
 • W dniu 23 listopada 2017 roku odbył się XII Mazowiecki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Warszawie. Nasi zawodnicy zdobyli dwa złote medale, dwa srebrne i trzy brązowe. Brawo!
 • 17 listopada o godz. 16:30 odbędzie sie zebranie z rodzicami. Podczas spotkania będą Państwo mogli obejrzeć prezentację pt. "W świecie zmysłów - możliwości stymulacji sensorycznej dziecka w warunkach domowych." Serdecznie zapraszamy
 • W dniu 19 października 2017 roku odbył się XI Mazowiecki Turniej w Badmintona Olimpiad Specjalnych w Kozienicach. Nasi zawodnicy zdobyli 1 złoty i 1 srebrny medal.
 • 13 października 2017 roku odbędzie się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie na ucznia i wychowanka.
 • W dniach od 2 października do 6 października w naszej placówce zorganizowany był piknik jesienny, w którym uczestniczyli uczniowie, zapoznawali się z darami jesieni, wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali krzyżówki.
 • W dniu 30 września 2017 r. na terenie AWF w Warszawie odbył się III Mazowiecki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, którzy startowali na dystansie 500 m. Przeżycia były ogromne i radości mnóstwo. Mateusz zdobył srebrny medal a Paweł brązowy. GRATULUJEMY!!!
 • Lista programów dopuszczonych do użytku szkolnego na podstawie uchwały Nr 13/2017 z dnia 31 sierpnia 2017
 • Olimpiady Specjalne Polska zapraszają na Piknik Rodzinny oraz zawody kolarskie. W dniu 30.09.2017 r. sobota w godz. 10.00 - 14.00 teren AWF Warszawa ul. Marymoncka 34 . Zapewniamy mnóstwo atrakcji i dobrą zabawę!!! Należy zabrać ze sobą swój rower. Do zobaczenia.
 • 15 września 2017r. o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • List Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej.
 • 4 września 2017 o godz. 8:30 rozpoczną się pierwsze zajęcia dydaktyczne w nowym roku szkolnym 2017/2018. Zapraszamy wszystkich uczniów i wychowanków.
 • Rok szkolny 2016-2017

 • W terminie 26.06 - 28.07.2017 w godzianch 7.30 - 17.00 w naszej Placówce zorganizowany będzie punkt dzienny akcji "Lato w mieście." Zapraszamy !
 • Mamy 50 lat!!!
  17 maja br. w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych Nr 1 w Warszawie przy ul. Bełskiej 5 odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia. Udział wzięli obecni wychowankowie i absolwenci placówki wraz z rodzicami, opiekunami, emerytowani pracownicy placówki przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych. Gościliśmy również dyrektorów zaprzyjaźnionych DPS-ów, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz przedszkoli i szkół specjalnych. Listy gratulacyjne nadesłali m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik praw obywatelskich Artur Bodnar i rzecznik praw dziecka Marek Michalak.
  Dyrektor placówki Jolanta Krzepicka podkreśliła, że ZPSWR Nr 1 jest jedyną tego typu placówką w stolicy. Zwróciła uwagę na potrzebę zapewnienia wsparcia ze strony państwa dzieciom niepełnosprawnym, ich rodzicom i opiekunom. Prezentując zmiany wprowadzone w placówce w ciągu półwiecza jej istnienia, zaznaczyła, że jubileusz 50-lecia jest nie tylko okazją do podsumowania dotychczasowego dorobku, lecz także spojrzenia w przyszłość. "Czeka nas zapewne wiele wyzwań związanych z problemami osób z niepełnosprawnościami" - mówiła szefowa ZPSWR. Zadeklarowała, że dyrekcja i nauczyciele będą podejmować działania na rzecz ich rozwiązania. "W tych działaniach uśmiech i blask oczu naszych wychowanków, który często zastępuje język najbieglejszy w słowa, będzie dla nas największą satysfakcją" - zapewniła. Przewodniczący Rady Rodziców Jacek Zalewski podziękował za wsparcie jakiego placówka udziela swoim wychowankom, ich rodzicom i opiekunom.
  Uroczystości uświetniły m.in. występy działającej w placówce grupy teatralnej "Mim i Spółka", Teatru Dziecięcego, Pracowni Wokalnej, Studia i Pracowni Tanecznej prowadzone m.in. przez wokalistę i aktora Łukasza Rynkowskiego oraz tancerkę i choreografa Paulinę Jóźwicką. Strażacy z OSP Chojnów prezentowali działanie wozu strażackiego, a policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji - funkcjonowanie radiowozu i motocykla. Były również inne atrakcje. Uczestnicy uroczystości mieli okazję m.in. do skosztowania wspaniałego tortu podarowanego przez Hotel Regent Warsaw. Imprezę prowadził znany dziennikarz TVP Mariusz Pietrasik.
 • Dyrektor, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo-Rewalidacyjnych Nr 1 informują, że 17 maja 2017r. o godzinie 11.00 w Warszawie, ul. Bełska 5 będziemy świętować Jubileusz 50-lecia Placówki.
 • 19 maja 2017r. o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • Dyrekcja ZPSWR Nr 1 ogłasza nabór dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2017/2018. Rodziców i prawnych opiekunów prosimy o składanie do sekretariatu lub przesłanie na adres e-mail podania o przyjęcie do szkoły oraz orzeczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. W przypadku oczekiwania na wydanie orzeczenia na początek wystarczy podanie i zaświadczenie z poradni. Wszystkich zainteresowanych rodziców i opiekunów serdecznie zapraszamy do odwiedwiedzenia naszej placówki. Wszelkie informacje uzyskają Państwo w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00 lub pod telefonem (22)848 55 30 lub 517 330 320.
 • List Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej.
 • W terminie 13.02 - 24.02.2017r. w godzinach 7:30 - 17:00 nasza placówka organizuje dzienny punkt akcji "Zima w mieście". Zapraszamy.
 • 3 lutego 2017r. o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • 19 stycznia o godzinie 18:30 odbędzie się zabawa karnawałowa organizowana przez harcerzy drużyny “ Żółte Pióra”.
 • 11 stycznia o godzinie 11:00 odbędzie się szkolny bal karnawałowy.
 • 21 grudnia 2016r. o godzinie 11:00 odbędzie się uroczyste spotknie wigilijne. Zapraszamy.
 • 1 grudnia na zbiórce harcerze spotkali się podczas wieczoru magii i wróżb. Odwiedziła nas drużynowa Maria, związana ze szczepem harcerzy z sąsiedniej szkoły. Zgodnie z tradycją andrzejkową harcerze wraz z naszym gościem brali udział we wróżbach, przepowiedniach i zabawach. Śpiewaliśmy harcerskie piosenki, tańczyliśmy i słuchaliśmy opowieści drużynowej Marii o jej pracy z harcerzami. Udany wieczór zaowocował obietnicą kolejnego spotkania podczas kolędowania z gitarą .
 • 1 grudnia odbyły się zajęcia przeprowadzone dla kl. Ig i II przez ekologa p. Adama z cyklu spotkań "Edukacja globalna dla najmłodszych". Zajęcia odbywają się w ramach projektu ekologicznego przy współpracy z Ośrodkiem Działań Ekologicznych "Źródło".
 • 25 listopada 2016r. o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • 23 listopada 2016 roku nasi uczniowie wzięli udział w XI Mazowieckim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Warszawie. Zdobyli cztery medale: 2 złote, 1 srebrny, 1 brazowy. Zdjęcia w załączeniu.
 • 14 października 2016r. o godzinie 11:00 odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie i pasowanie na ucznia i wychowanka
 • 13 października 2016r. odbył się X Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Kozienicach. Nasi uczniowie zdobyli 3 złote medale. Gratulujemy ! Zdjęcia w załączeniu.
 • 3.10.2016r. uczniowie klas przysposabiających do pracy uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kolejnictwa, zwiedzali eksponaty transportu kolejowego, poznawali historię kolejnictwa polskiego.
 • 26.09 - 3.10.2016 jak co roku odbył się Piknik Jesienny. Przeprowadziliśmy zajęcia kulinarne, robiliśmy sok z jabłek, placki ziemniaczane i racuchy oraz ciasto marchewkowe. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy, rozwiązywaliśmy krzyżówkę. Było wesoło a przez ten tydzień dopisała nam piękna pogoda.
 • W dniu 29.09 br odbył się XI Mazowiecki Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych w Warszawie na Torze Stegny. Nasi uczniowie zdobyli 8 medali. Zdjęcia w załączeniu.
 • Bardzo się cieszymy z powrotu do szkoły. Jednocześnie, z ogromną radością wspominamy czas spędzony w ramach akcji "Lato w mieście". Nie zapomnimy licznych wycieczek do muzeów i lekcji edukacyjnych. Dzięki zajęciom poświęcanym historii parków warszawskich i Starego Miasta, mieliśmy okazję podziwiać pomniki i poznawać architekturę naszej stolicy. Pogoda nam sprzyjała, więc mogliśmy plażować nad Wisłą, pływać promem, obserwować zachowania zwierząt w ZOO. Na terenie naszej szkoły mamy ogromny plac zabaw i fontannę, gdzie bardzo miło spędzaliśmy czas na zabawach muzyczno-ruchowych, zajęciach sportowych, kreatywnych i plastycznych. Szczególnie utkwiła nam w pamięci wizyta studyjna gości z Japonii oraz spotkanie z grupą młodzieży z Ukrainy w ramach ŚDM. W ten sposób mogliśmy zaakcentować nasz udział w tym wielkim wydarzeniu! To było naprawdę udane lato. Lato w mieście!!
 • 16 września 2016r. o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • 1 września 2016 o godz. 8:30 rozpoczną się pierwsze zajęcia dydaktyczne w nowym roku szkolnym 2016/2017. Zapraszamy wszystkich uczniów i wychowanków.
 • W czerwcu w naszej placówce, odbyło się uroczyste zakończenie projektu "Pomoc radość niesie", realizowanego wspólnie z Aresztem Śledczym w Warszawie - Białołęce. W najnowszym numerze dwumiesięcznika kulturalno - penitencjarnego "Głos Białołęki", można przeczytać informację o tym wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy do lektury!
 • Rok szkolny 2015-2016

 • W terminie 27.06 - 29.07.2016 w godzianch 7.30 - 17.00 w naszej Placówce zorganizowany będzie punkt dzienny akcji "Lato w mieście." Zapraszamy !
 • 24 czerwca 2016 r. o godzinie 10:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i przysposabiającej do pracy. Zapraszamy.
 • 24 czerwca 2016 r. o godzinie 11:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego. Zapraszamy.
 • 23 czerwca 2016 r. o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy na akademię z okazji Dnia Ojca.
 • 14 czerwca 2016 r. w naszej placówce odbył się finał niezwykłego projektu "Pomoc radość niesie". Projekt realizowany był przy współpracy Aresztu Śledczego w Warszawie - Białołęce. Głównym celem programu było uwrażliwianie osób osadzonych na potrzeby dzieci niepełnosprawnych. Osadzeni zaś wykonali dla naszych uczniów i wychowanków pomoce terapeutyczne w postaci tablic manipulacyjnych. W czasie finału funkcjonariusze wraz z podopiecznymi Aresztu Śledczego w Warszawie - Białołęce, przekazali wykonane pomoce. Wychowankowie i uczniowie odwdzięczyli się występem artystycznym "Wakacyjne podróże muzyczne" oraz własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Spotkanie swoją obecnością zaszczycił ks. prałat dr Paweł Wojtas - naczelny kapelan więziennictwa.
 • 9 czerwca 2016 r. w Opactwie koło Dęblina odbył się VIII Mazowiecki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Zdobyliśmy medale. Zdjęcia w załączeniu.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy na akademię z okazji Dnia Matki, która odbędzie się w naszym ośrodku 24 maja o godz. 11.

 • 20 maja 2016r. o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • Dnia 20.04.2016 r. wychowankowie SOSW uczestniczyli w wycieczce do jednostki Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Domaniewskiej. Zapoznali się z trudną pracą strażaka, przymierzali kombinezony i kaski, oglądali narzędzia i sprzęt gaśniczy. Uczyli się rozpoznawać sygnały alarmowe. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.
 • Dnia 19 kwietnia uczniowie z klas przysposabiających byli w Urzędzie Pracy, zapoznali się z procedurami podejmowania pracy po ukończeniu szkoły.
 • Dnia 18 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Chrztu Polski.
 • Dnia 15 kwietnia uczniowie naszej placówki brali udział w IV edycji międzyszkolnego konkursu "Muzyczny Kalejdoskop" w Zespole szkół przy ul. Tarchomińskiej w Warszawie i zajęli III miejsce.
 • 15 kwietnia 2016r. serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty dla rodziców.
 • 22 marca 2016r. o godzinie 11:00 odbędzie się uroczyste spotkanie wielkanocne. Zapraszamy.
 • Jak co roku w naszym Ośrodku trwała akcja "Zima w mieście". Swój wolny czas spędzało z nami 40 uczniów i wychowanków z naszej i zaprzyjaźnionych placówek. Oprócz ciekawych zajęć muzycznych, plastycznych i sportowych na terenie Ośrodka dzieci uczestniczyły w bogatej ofercie wycieczek. Odwiedziliśmy Królikarnię, wystawę klocków LEGO, Centrum Nauki Kopernik oraz zwiedzaliśmy Starówkę z Warszawską Syrenką i obejrzeliśmy spektakl "Kot w butach" w teatrze GULIWER. W drugim tygodniu trwania akcji spotkaliśmy się ze Strażą Miejską. Strażnicy uczyli nas jak aktywnie i bezpiecznie spędzać czas wolny. Ponadto zwiedzaliśmy warszawskie ZOO a także Muzeum Ewolucji w Pałacu Kultury.
 • 25 stycznia 2016 r. uczniowie klas I i VI z wychowawczyniami zawiesili zrobiony własnoręcznie karmik w ramach realizacji zajęć ekologicznych " Dbamy o ptaki zimą".
 • 22 stycznia 2016 r. uczniowie klas I i VI z wychowawczyniami oraz uczniowie klas IIIg i IIp z panią katechetką wybrali się na Stare Miasto obejrzeć szopkę ruchomą.
 • W terminie 01.02 - 12.02.2016 w godzinach 7:30 - 17:00 w naszej Placówce zorgaznizowany będzie punkt dzienny akcji "Zima w mieście". Zapraszamy
 • 21 stycznia 2016r. o godzinie 11:00 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
 • 20 stycznia 2016r. odbył się I Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Biegowym i Biegach na Rakietach Śnieżnych Olimpiad Specjalnych organizowany w Piasecznie, w którym udział wzięli nasi uczniowie.
 • 19 stycznia w internacie odbył się bal karnawałowy. Harcerze wraz z kolegami i koleżankami z wszystkich grup, pod osłoną wcześniej przygotowanych masek, bawili się przy rytmach ulubionej muzyki. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach tanecznych. Z grupy najwytrwalszych tancerzy wybrano króla i królową balu.
 • Za oknem zima, śnieg, mróz - idealna pogoda na gorącą czekoladę. Dzięki hojności Państwa Bogumiły i Radosława Krosnowskich 18 stycznia mogliśmy uczestniczyć w czekoladowych warsztatach. Pod opieką Pań Hanny Gilak i Elżbiety Ryl wybraliśmy się do Pijalni Czekolady Wedel. Poczuliśmy się jak prawdziwi cukiernicy. Dekorowaliśmy torciki wedlowskie i wiemy, skąd się bierze czekolada a w dowód naszych umiejętności każdy z nas otrzymał dyplom. To był naprawdę słodki początek nowego roku. DZIĘKUJEMY!!!!
 • 14 stycznia w SOSW odbył się bal karnawałowy. Uczniowie przebrani byli w przeróżne, wielobarwne stroje. Bal wypełniony był wieloma konkursami, w których uczestnicy bardzo chętnie brali udział. Uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci. Wszyscy wspaniale się bawili.
 • Wszystkiego najlepszego w Nowym 2016 Roku radości, miłości i spełnienia wszystkich marzeń życzą dzieci, dyrekcja i pracownicy ZPSWR Nr1
 • Zapraszamy do odwiedzania profilu naszej placówki na facebooku, gdzie na bieżąco publikowane są zdjęcia z wydarzeń, w których uczestniczą nasi uczniowie i wychowankowie.
 • Coroczną tradycją stało się spotkanie wigilijne uczniów i wychowanków wraz z rodzicami, opiekunami i zaproszonymi gośćmi. Wigilijną ucztę i wspólne kolędowanie uatrakcyjniła wizyta Świętego Mikołaja, który przybył do nas z workiem pełnym prezentów. Radości nie było końca, a szczery uśmiech gościł na wszystkich twarzach.
 • Serdecznie zapraszamy na spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w naszym Ośrodku w dniu 17 grudnia 2015r. o godz 11.
 • 15 stycznia 2016r. o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie semestralne. Serdecznie zapraszamy.
 • 5 listopada 2015r. nasi uczniowie wzięli udział w X Mazowieckim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy zdobyli 1 złoty medal, 3 srebrne medale i 1 czwarte miejsce. Gratulujemy. sukcesy uczniów.
 • 6 października 2015r. odbyła się inauguracja roku harcerskiego drużyn Nieprzetartego Szlaku w Międzylesiu, w której uczestniczyli nasi harcerze.
 • 27 listopada 2015r. o godzinie 16:30 zapraszamy na Dzień Otwarty dla rodziców.
 • 14 października 2015r. o godzinie 10:30 odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie i pasowanie na ucznia i wychowanka.
 • 25-27 września w Tomaszowie Lubelskim odbył się VIII Ogólnopolski Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych, w którym wzięli udział nasi uczniowie Damian Mikołajczuk i Piotr Kędra, chłopcy zdobyli złote i brązowe medale indywidualne oraz 5 miejsce w sztafecie. Gratulacje!
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce sukcesy uczniów.
 • Od 14 do 16 września 2015 r. nasza placówka gościła grupę naukowców z Uniwersytetu w Kyoto, którzy biorą udział w programie badawczym " KAKENII" na lata 2011-2015. Jest to program badań dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną służący rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i socjalnych. W czasie wizyty naukowcy zwiedzili naszą placówkę, obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu naszych uczniów i spotkali się z przewodniczącym Rady Rodziców a jednocześnie z doradcą ministra Pracy i Polityki Społecznej - panem Jackiem Zalewskim. Goście uczestniczyli także w spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Akademii Pedagogiki Specjalnej. Podsumowaniem wizyty było spotkanie z przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy między innymi z zastępcą dyrektora Biura Edukacji Mieczysławą Nowotniak i pracownikami Wydziału Kształcenia Specjalnego i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Podczas spotkania Dyrektor Nowotniak omówiła system kształcenie specjalnego w Warszawie, przekazała dane statystyczne oraz przedstawiła ponadstandardowe działania samorządu warszawskiego na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych. Grupa japońskich naukowców wysoko oceniła polskie rozwiązania systemowe dotyczące osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wielką atrakcją dla gości z Japonii było zwiedzenie historycznej części gmachu Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4, w którym miała siedzibę Komisja Edukacji Narodowej - pierwsze w Europie Ministerstwo Edukacji. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Biura Edukacji m.st. Warszawy, na której opublikowany jest artykuł dotyczący wizyty. Link do strony
 • 11 września o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 • 1 września 2015 o godz. 8:30 rozpoczną się pierwsze zajęcia dydaktyczne w nowym roku szkolnym 2015/2016. Zapraszamy wszystkich uczniów i wychowanków.
 • Rok szkolny 2014-2015

 • 26 czerwca o godzinie 11:30 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów SOSW Nr. 12. Serdecznie zapraszamy.
 • 25 czerwca o godzinie 11:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla wychowanków zespołów rewalidacyjno - wychowawczych. Serdecznie zapraszamy.
 • 23 czerwca o godzinie 10:30 odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Ojca. Serdecznie zapraszamy wszystkich Tatusiów
 • 26 maja o godzinie 11:00 odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Matki. Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy.
 • Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu wyemitowanego w programie pt. Pod wspólnym niebem. Film przedstawia i promuje nasza placówkę. Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco publikowane są fotorelacje z wydarzeń i imprez oraz aktualności dotyczące funkcjonowania placówki. Obejrzyj film
 • W terminie 29.06 - 07.08.2015 w godzinach 7:30 - 17:00 w naszej Placówce zorganizowany będzie punkt dzienny akcji "Lato w mieście". Zapraszamy!
 • 13 lutego wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Nr 1 w Warszawie uczestniczyli w karnawałowym balu walentynkowym. Zabawę uświetniły wybory króla i królowej balu. Z pomocą nauczycieli wykonywaliśmy tematyczne prace plastyczne. Składamy serdeczne podziękowania Fundacji Dzielna Matka i sponsorom za przekazane na ten cel środki. Dzięki nim nasze spotkanie było barwne i wyjątkowo atrakcyjne.
 • Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, opiekunami na Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów naszej placówki, który odbędzie się 20 marca w godzinach 9:00 - 19:00. W ramach Dnia Otwartego nasi goście będą mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, gabinetów terapeutycznych, specjalistycznego wyposażenia, poznania kadry pedagogicznej i dyrekcji , zapoznania się z ofertą edukacyjną. Odpowiemy na Państwa pytania dotyczące rekrutacji do naszej placówki, stosowanych metod i form pracy z uczniem. Czekamy na wszystkich Państwa.
 • 10 lutego harcerze drużyny Żółte Pióra uczestniczyli w dyskotece karnawałowej organizowanej przez Hufiec Praga Południe ZHP Nieprzetartego Szlaku.
 • W tłusty czwartek odbyło się kolejne spotkanie grup rewalidacyjno-wychowawczych C, D i E. Tym razem spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom tradycji związanych z obchodami karnawału i tłustym czwartkiem. Wychowankowie mieli okazję do wspólnego słodkiego poczęstunku - jedzenia pysznych pączków i faworków, które w tym wyjątkowym dniu podobno nie tuczą. Później były wspólne pląsy i tańce.
 • Zebrania z rodzicami w II semestrze odbędą się 20 marca i 22 maja 2015 o godz. 16:30. Zapraszamy.
 • 13 stycznia 2015 0 godzinie 10 odbyły się Jasełka i Bal karnawałowy.
 • W terminie 19.01. - 30.01. 2015 w godzinach 7:30 - 17:00 w naszej Placówce zorganizowany będzie punkt dzienny akcji "Zima w mieście". Zapraszamy!
 • 2 grudnia 2014 odbyła się impreza Mikołajkowa. Wychowankowie internatu otrzymali atrakcyjne prezenty. Wszystkim pomocnikom Mikołaja dziękujemy
 • 17 grudnia 2014 o godzinie 11:00 odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne.
 • 12 grudnia 2014 o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie półsemestralne. Zapraszamy.
 • 14 października 2014 odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
 • 12 września 2014 o godz. 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy!
 • 1 września 2014 o godz. 8:30 rozpoczną się pierwsze zajęcia dydaktyczne w nowym roku szkolnym 2014/2015. Zapraszamy wszystkich uczniów.
 • Rok szkolny 2013-2014

 • 27 czerwca 2014 o godzinie 11:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy!
 • W terminie 30.06 - 01.08.2014 w godzinach 7:30 - 17:00 w naszej Placówce zorganizowany będzie punkt dzienny akcji "Lato w mieście". Zapraszamy!
 • 6 czerwca 2014 o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • Festiwal Teatru i Piosenki Religijnej odbył się w dniu 15. maja 2014 roku w parafii M. B. Anielskiej przy ul. Modzelewskiego 98a na warszawskim Mokotowie. Inicjatorkami i organizatorkami Festiwalu były panie Elżbieta Świętochowska i Katarzyna Tuchowska. Festiwal odbył się pod Patronatem Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitarnej Warszawskiej. W projekcie udział wzięli uczniowie z pięciu placówek specjalnych, a także uczniowie klasy IIc ze Szkoły Podstawowej nr 330 z Klasami Integracyjnymi. Celem Festiwalu było promowanie ZPSWR Nr 1, prezentacja twórczości muzycznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, popularyzowanie kultury chrześcijańskiej, prezentacja umiejętności występujących uczniów, jak również integracja. Gościnnie wystąpił pan Kamil Radzimowski muzyk, aranżer i kompozytor, który wykonał swoje utwory na duduku armeńskim.
 • Stowarzyszenie Dobra Wola OPP chce utworzyć przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych nr 1 przy ul. Bełskiej 5 w Warszawie KLUB ABSOLWENTA. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
 • 21.03.2014 o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy
 • Zapraszamy zainteresowanych rodziców z dziećmi na "Dzień otwarty" w naszym ośrodku w dniu 20 marca o godzinie 9:30. Serdecznie zapraszamy!
 • 24 stycznia 2014 o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • 14 stycznia i 16 stycznia 2014 zostały zorganizowane w szkole i w internacie bale karnawałowe.
 • 14 stycznia 2014 odbył się wieczór kolęd, wychowankowie internatu spotkali się przy choince i wspólnie śpiewali kolędy.
 • 19 grudnia o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie wigilijne.
 • W naszej placówce zorganizowany będzie Tydzień Edukacji Globalnej 18 - 22 listopada.
 • W listopadzie w internacie została zorganizowana zabawa Halloween z licznymi atrakcjami, malowaniem twarzy, tańcami i konkursami.
 • 23 października uczniowie naszej szkoły - zawodnicy Klubu "Muszelka"wzięli udział w IX Mazowieckim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Kozienicach.
 • 17 października odbyła się wycieczka klas VI i I gimnazjum do Manufaktury Cukierków.
 • 22.11.2013 o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy
 • 14 października o godzinie 11:00 odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej z pasowaniem pierwszoklasistów i nowych dzieci z grup rewalidacyjnych.
 • 10 października harcerze drużyny Żółte Pióra będą uczestniczyć w uroczystej inauguracji roku harcerskiego w Helenowie.
 • 7-11 października jak co roku to tydzień imprez jesiennych pełen atrakcji i zabaw.
 • 3 października w internacie obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, zabawa obfitowała w liczne konkursy oraz obowiązkowy test smaku: zjedzenie plasterka cytryny z uśmiechniętą minką, każdy uczestnik otrzymał order uśmiechu.
 • 3 października nasi sportowcy wzięli udział w Mazowieckim Mityngu Jazdy Szybkiej na Wrotkach Olimpiad Specjalnych w Warszawie na Torze Stegny.
 • 13.09.2013 o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • 2 września 2013 o godz 8.30 rozpoczną się pierwsze zajęcia lekcyjne w roku szkolnym 2013/2014. Zapraszamy wszystkich uczniów.
 • Rok szkolny 2012-2013

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się 28 czerwca 2013r. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
 • 04.06.2013 nasi harcerze uczestniczyli w podsumowaniu Festiwalu Twórczości Artystycznej drużyn Nieprzetartego Szlaku, z którego wrócili z licznymi nagrodami i dyplomami za udział w konkursach.
 • W czerwcu Dzień Dziecka obfitował w liczne atrakcje, konkursy, zabawy sportowe było malowanie twarzy oraz odwiedziły nas wesołe Clowny. Zapraszamy do galerii zdjęć!
 • W maju Harcerze wzięli udział w imprezie "Sport i zabawa" w Miedzeszynie
 • 24.05.2013 o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • Dnia 15.05.2013 r. Panie Małgosia Żero i Renata Wolska przeprowadziły zajęcia integracyjne dla grup rewalidacyjnych pod hasłem "Tęczowe koło przyjaźni".
 • 27.04.2013 odbył się ekologiczny apel - Nowe zasady segregacji śmieci, było to wydarzenie społeczne poprzedzone serią ciekawych lekcji w gimnazjum.
 • 09.04.2013 nasi uczniowie wystąpili w Teatrze Kamienica z przedstawieniem pt. "Tuwinada", w związku z rokiem Tuwima.
 • Prowadzimy nabór do pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2013/2014. Niezbędne dokumenty to podanie o przyjęcie do szkoły i orzeczenie z poradni psychologiczno - pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. Wszystkich zainteresowanych rodziców i opiekunów serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki.
 • 25.03.2013 w internacie odbyła się impreza Powitanie wiosny. Wychowankowie wykonali Marzannę, wspólnie pożegnali zimę i radośnie przywitali Panią Wiosnę
 • 21.02.2013r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Edukacja ku niezależności", w którym uczestniczyli nasi uczniowie z klas przysposabiających do pracy. Projekt trwał od 2010 roku a zakończył się w styczniu 2013 roku.
 • 13.03.2013 R. Wolska i B. Rutkowska przeprowadziły zajęcia czytelniczo - zabawowe LOKOMOTYWA dla najmłodszych wychowanków internatu w ramach akcji CZYTAMY DZIECIOM - CZYTANIE NA DYWANIE.
 • 22.03.2013 o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.
 • Nasza placówka będzie organizatorem akcji Zima w Mieście w terminie 28.01 - 08.02.2013 w godzinach 7:30 - 17:00. Zapraszamy!
 • W dniu 18.01.2013 panie Magłosia Żero i Renata Wolska przygotowały zajęcia integracyjne dla grup rewalidacyjnych pod hasłem: "Hu, hu, ha, zima wcale nie jest zła". Wychowankowie mieli okazję poznać uroki zimy, ale także, wspólnie wspaniale się bawić!
 • 14.01.2013 odbyła się zabawa karnawałowa przygotowana przez harcerzy drużyny "Żółte Pióra" dla wychowanków internatu.
 • 11.01.2013r. o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 • 19 grudnia o godzinie 11:00 odbędzie się uroczysta wigilia szkolna. Zapraszamy.
 • 17 grudnia Mikołaj odwiedził wychowanków grup rewalidacyjnych. Spotkanie z tak uroczym gościem zorganizowały panie: Jola Rogowska, Sylwia Żebrowska i Ula Mikielska.
 • 6 grudnia wychowankowie naszej Placówki zostali zaproszeni na spotkanie z Mikołajem w Sali Kongresowej.
 • 29 listopada odbyły się Andrzejki, w których uczestniczyły dzieci z grup rewalidacyjnych.
 • 26 listopada harcerze drużyny Żółte Pióra zorganizowali dla wszystkich dzieci z internatu imprezę andrzejkową Wieczór "Magii i wróżb".
 • 23 listopada odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia organizowane w grupach rewalidacyjnych przez Małgorzatę Żero i Renatę Wolską
 • 16 listopada 2012r. o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 • 18 października 2012 odbył się coroczny miting sportowy w zaprzyjaźnionym z nami ośrodku "Dać szansę" przy ulicy Głogowej. Naszą placówkę reprezentowało 8 wychowanków w konkurencjach lekkoatletycznych takich jak: biegach, skokach, rzutach. Nasi reprezentanci oprócz wysokich wyników i zaszczytnych miejsc mieli okazje do świetnej zabawy i integracji w bardzo przyjemnej atmosferze sąsiedzkiego ośrodka. Dziękujemy za zaproszenie!
 • W ostatnim tygodniu września codziennie w szkole odbywały się wspólne zajęcia dla wszystkich klas pt. Jesień dary niesie. Każdy dzień obfitował w masę atrakcji np. dzieci wykonywały samodzielnie soki i przeciery z różnych owoców, piekły dynię i ziemniaki, robiły przeróżne sałatki z warzyw, kisiły kapustę, wykonywały ciekawe prace plastyczne np. na koszulkach, odbywały się także zawody sportowe i recytatorskie. Wszyscy uczniowie również z grup rewalidacyjnych aktywnie i radośnie uczestniczyli w tych wydarzeniach. W październiku rozpoczęły się, dla uczniów klas gimnazjalnych, warsztaty cyrkowe przygotowujące ich do pokazu różnorodnych sztuczek cyrkowych.
 • 12 października odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w czasie których pasowano na uczniów wszystkie nowoprzyjęte dzieci.
 • 14.09.2012 o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie. Zapraszamy wszystkich rodziców.
 • Rok szkolny 2011-2012

 • List Pierwszej Damy z okazji uroczystości 45-lecia Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Warszawie
 • W dniu 31 maja 2012 roku obchodzić będziemy 45-lecie istnienia naszej placówki. Z tej okazji zorganizowany zostanie piknik zaszczycony obecnością przedstawicieli władz i gości reprezentujących różne środowiska. Zaproszenie
 • 3 kwietnia odbyła się uroczystość związana z zwyczajami wielkanocnymi.
 • 8 marca odbył się quiz dotyczący wybitnych kobiet.
 • 17 lutego 2012 r. planujemy zorganizowanie "dnia otwartego". Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziców dzieci kończących edukację przedszkolną, którzy byliby zainteresowani nauką dzieci w naszej szkole oraz rodziców dzieci kończących gimnazjum, którzy byliby zainteresowani dalszym kształceniem dzieci w szkole przysposabiającej do pracy.
 • 14 lutego 2012 odbył się bal z okazji Dnia Świętego Walentego. Nauczyciele i dzieci wymienili się życzeniami (walentynkami) na przygotowanych wcześniej kartkach.
 • W dniu 6.02.2012 r. odbył się bal karnawałowy. Wszyscy, co widać na zdjęciach bawili się świetnie.
 • 20 grudnia 2011 r. zorganizowano uroczystą wigilię szkolną, z udziałem zaproszonych gości. Był opłatek, wspólne kolędowanie, oczywiście Mikołaj przyniósł dzieciom prezenty.
 • 5 grudnia harcerze razem z wychowankami internatu uczestniczyli w spotkaniu z Mikołajem, każdy dostał drobny, słodki upominek i mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem przy choince.
 • 28 listopada harcerze z drużyny "Żółte Pióra" zapraszają wszystkich wychowanków z internatu na magiczny wieczór andrzejkowy z laniem wosku i ciekawymi wróżbami oraz słodkim poczęstunkiem.
 • 10 listopada odbył się Apel z okazji Dnia Niepodległości, podczas którego śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, uczniowie klas przysposabiających do pracy oczytali wiersze i wykonali gazetkę tematyczną.Wykonaliśmy przepiękne kwiaty z krepiny.
 • Z okazji Andrzejek odbyło się cyrkowe przedstawienie, w którym uczestniczyły dzieci, po przedstawieniu i konkursach zorganizowana została huczna zabawa andrzejkowa
 • W październiku obchodziliśmy Dzień Papieski. Wykonaliśmy tematyczną gazetkę, śpiewaliśmy pieśń Barka, uczestniczyliśmy w quizach z ciekawostkami z życia Jana Pawła II i rozwiązywaliśmy krzyżówki związane z tematyką Dnia Papieskiego.
 • We wrześniu odbył się Piknik jesienny z warsztatami kulinarnymi i tańcami integracyjnymi. Uczniowie wykonywali prace plastyczne z darów jesieni oraz brali udział w licznych konkursach. W Pikniku uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej Placówki.
 • Rok szkolny 2010-2011.

 • W czerwcu z okazji Dnia Dziecka nasi uczniowie wzięli udział w piknikach integracyjnych w szkołach przy ulicy Paska i Elektoralnej. W naszej placówce zorganizowaliśmy natomiast piknik z okazji Dni Europejskich, hucznie celebrowaliśmy dni: Grecji, Niemiec i Węgier.
 • Nasi uczniowie wzięli udział, otrzymując nagrody i wyróżnienia, w następujących konkursach:
   Drugie życie butelki
   Najpiękniejsze zakątki stolicy
   Turysta na szlaku
   Album o Warszawie
   Symbol naszego regionu
   Książeczka promująca wiersze niepełnosprawnych
   Międzyszkolna olimpiada wiedzy na temat stolicy (Moje miasto).

 • Występowaliśmy w Teatrze "Kamienica" w ramach twórczości niepełnosprawnych.
 • Wzięliśmy udział w Targach edukacyjnych w Pałacu Kultury i Nauki "Perspektywy 2011"..
 • W czerwcu zostanie zorganizowany Piknik podsumowujący rok szkolny w internacie.
 • W czerwcu Harcerze i Zuchy odebrały nagrody i wyróżnienia na uroczystości podsumowania Festiwalu Twórczości Artystycznej Drużyn NS, która odbyła się w Centrum Promocji Kultury na ul.Podskarbińskiej.
 • W czerwcu odbyły się Dni Europejskie, w czasie których promowaliśmy kraje Unii Europejskiej.
 • Od 9 do 20 maja uczniowie naszej Placówki uczestniczyli w wyjeździe na Zieloną Szkołę do Zakopanego, obfitującym w liczne i ciekawe wycieczki oraz pełnym niezapomnianych wrażeń.
 • W maju harcerze i zuchy brały udział w Przeglądzie Festiwalu Artystycznego Drużyn Nieprzetartego Szlaku uczestnicząc w licznych konkursach i prezentując swój występ wokalny.
 • W kwietniu wspólnie celebrowaliśmy święta wielkanocne. Odbyły się dwa apele poświęcone beatyfikacji Jana Pawła II, śpiewaliśmy jego ulubione pieśni oraz próbowaliśmy pysznych kremówek upieczonych przez naszych uczniów.
 • W drugim semestrze roku szkolnego 2010/2011 kontynuowaliśmy program "Pięć porcji warzyw i owoców"
 • 16.12.2010 Odbył się Mazowiecki Turniej Badmintona. Efektem długotrwałych treningów i zaangażowania w grę, czworo dzieci zdobyło medale: złoty, dwa srebrne i brązowy.
 • 14.12.2010 W ZSS przy ul. Elektoralnej odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy, dzieci brały udział w zawodach sportowych rozgrywanych w różnorodnych dyscyplinach.
 • 9.12.2010 Dzieci brały udział w imprezie z okazji świąt Bożego Narodzenia "Gwiazdka Mokotowska" organizowanej przez Miasto St. Warszawę. Aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach sportowych z udziałem wolontariuszy. Impreza zakończyła się poczęstunkiem i wręczeniem prezentów od świętego Mikołaja.
 • W listopadzie została zorganizowana zabawa Andrzejkowa. Harcerze drużyny "Żółte Pióra" zaprosili wychowanków internatu na Wieczór magii i wróżb.
 • Od kilku lat dzieci z naszego zespołu uczestniczą w treningach bowlingowych w centrum rozrywki Hula Kula w Sadybie Best Mall.
 • Jak w poprzednich latach, także i w tym roku szkolnym 2010/2011 organizowane są w każdym miesiącu apele szkolne o różnorodnej tematyce. W ramach tematyki tegorocznej rozpoczęliśmy dwie akcje: "Cała Polska czyta dzieciom", "Pięć porcji warzyw" - program prozdrowotny.
 • Rok szkolny 2009-2010

 • W maju odbył sie wyjazd na Zieloną Szkołę do Rymanowa Zdroju, w którym uczestniczyły dzieci ze szkoły i internatu.
 • 15 kwietnia uczniowie pojechali do Belwederu , gdzie pożegnali ostatniego prezydenta na uchodźstwie - Ryszarda Kaczorowskiego , który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
 • 13 kwietnia uczniowie naszej szkoły wyszli na trasę konduktu , w którym jechała trumna z ciałem prezydentowej Marii Kaczyńskiej, oddając hołd tragicznie zmarłej w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
 • W dniu dzisiejszym 12.04.2010r. zajęcia szkolne rozpoczęły się apelem poświęconym ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent Rzeczpospolitej Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską oraz ważni przedstawiciele władz i instytucji państwowych. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy uczcili minutą ciszy pamięć tragicznie zmarłych.
 • W kwietniu klasy przysposabiające do pracy były na wycieczce w Muzeum Wojska Polskego. Obejrzeliśmy stałe eksopzycje oraz czasową wystawę o samurajach.
  W ramach edukacji ekologicznej odwiedzieliśmy wystawę Przybysze z Planety WEEE w centrum handlowym Reduta. Obejrzeliśmy eksponaty robotów wykonanych przez uczniów polskich szkół z elementów zepsutego sprzętu elektronicznego i elektrycznego
 • W marcu byliśmy na wystawie Interaktywny Plac Zabaw w warszawskiej Zachęcie. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zabawach sensomotorycznych.
  Podczas Targów Edukacyjnych EXPO XXI-2009 uczniowie klas przysposabiających do pracy promowali naszą placówkę rozdając ulotki i plakaty informacyjne. Mieli okazję zaponać się z prezentacjami jakie przedstawiali uczniowie innych szkół.
 • 17 grudnia odbędzie się uroczysta Wigilia z licznymi atrakcjami i wspólnym kolędowaniem.
 • W dniach 26 XI - 6 XII grupa uczniów wyjechała do Zakopanego na obóz rehabilitacyjny.
 • 26 listopada harcerze i zuchy uczestniczyli w imprezie Andrzejkowej Wieczór Magii i Wróżb w Międzylesiu organizowanej przez Hufiec Praga Południe
 • 18 listopada nasi uczniowie wzięli udział w sztafecie Światowegp Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych. Uroczystość odbyła sie na Torwarze, w trakcie której wychowankowie uczestniczyli w festynie sportowo-rekreacyjnym i koncercie zespołu Feel.
 • Nowy rok szkolny zaczęliśmy od wizyty w ZOO i w Cyrku Zalewskim.
 • Rok szkolny 2008-2009

 • Z inicjatywy wychowawców internatu i nauczycieli powstała drużyna harcerska "Żółte Pióra" i gromada zuchowa "Wesołe Krasnoludki". Zbiórki harcerskie w roku szkolnym 2008/2009 odbywają się w internacie w każdy poniedziałek w godzinach 18 - 19:30 a zbiórki zuchowe we wtorki.
 • 27 października 2008r. harcerze pojadą na cmentarz powązkowski w ramach akcji "Posprzątajmy Dziecięce Mogiły"
 • 20 października 2008r. harcerze i zuchy będą uczestniczyć w imprezie "Święto Pieczonego Ziemniaka" w Międzylesiu.
 • 13 października 2008r. planowana jest wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie.
 • 8 października 2008r. wychowankowie uczetsniczyli w imprezie plenerowej zorganizowanej w internacie "Pożegnanie Lata".
 • 25 września - 1 października 2008r. wychowankowie internatu pojechali na integracyjny obóz do Rymanowa Zdroju.
 • Rok szkolny 2007-2008

 • 10 czerwca 2008 roku odbędzie się Piknik Integarcyjny promujący naszą placówkę.
 • 4 czerwca 2008 roku harcerze i zuchy z naszego Ośrodka będą uczestniczyli w podsumowaniu Festiwalu Twórczości Artystycznej Drużyn Nieprzetartego Szlaku. Odbędzie się uroczyste wręczenie nagród za wykonane prace na Konkurs.
 • 29 maja 2008 roku występowaliśmy w szkole przy ul. Elektoralnej na Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Nasi uczniowie zagrali Koncert muzyczny.
 • 26 - 30 maja 2008 roku wychowankowie internatu uczestniczyli w "Zielonej Szkole" w Krakowie.
 • 7 maja 2008 roku w Miedzeszynie harcerze i zuchy z naszego Ośrodka brały udział w Dniu Sportu ,organizowanym przez Hufiec Praga Południe ZHP "Nieprzetartego Szlaku".
 • 2 - 8 maja 2008 roku odbył się Europejski Turnirj Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Austrii i Szwajcarii , w którym wychowankowie naszego Ośrodka wzieli udział.
 • 17 - 25 kwietnia 2008 roku wychowankowie internatu uczestniczyli w "Zielonej Szkole" w Rymanowie Zdroju.
 • 16 kwietnia 2008 roku braliśmy udział w Festiwalu Pieśni Religijnej , który odbył się w mazowieckim Centrum Kultury przy ul. Elektoralnej. Zaprezentowaliśmy utwory: "Barka" "Rodzina" "Świety, święty"
 • W dniach 27-30 marca 2008 roku odbyły się zimowe Igrzyska Zimowe Olimpiad Specjalnych w Białymstoku. Sekcję " Muszelka" reprezentowało 7 uczestników Łyżwiarzy szybkich. Spośród złotych medalistówlosowano reprezentantów Polski na XII Światowe Igrzyska Olimpiad Idaho - USA luty 2009. Sekcję "Muszelka" reprezentować będzie na dystansach 500, 700 i 1000m Daniel Nurek.
 • 01.02.2008 r. o godz.14:30 odbędzie się Szkoleniowa Rada Pedagogiczna nt. "BHP"
 • 29.02.2008 r. w godz.14:30 - 19:00 odbędzie się Szkoleniowa Rada Pedagogiczna nt. "Problematyka pracy koordynatora - specyficzne sytuacje stanowiące zagrożenia dla bezpieczeństwa szkoły i uczniów"
 • W naszym Ośrodku rozpoczęła się "Akcja karmnik" i został ogłoszony konkurs na najbardziej pomysłową "Jadłodajnię dla ptaków". Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 31.01.2008 r. Koordynatorzy akcji p. Agata Dunaj, p. Beata Banasiak, p. Małgorzata Górska, p. Paweł Kaczyński, p. Henryk Koprowicz
 • 22.01.2008 r. odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany w inetrnacie o godz.18:00. Zapraszamy do galerii zdjęć.
 • 18.01.2008 r. godz. 15.30 odbędzie się Pedagogiczna rada szkoleniowa "Wybrane metody i techniki pracy z uczniami niepełnosprawnymi" prowadzą p. Lidia Klaro-Celej, p. Danuta Torbicz, p. Beata Banasiak, p. Witold Winnicki
 • 17.01.2008 r. odbył się apel z okazji Wyzwolenia Warszawy - prowadzenie p. Agnieszka Stanek, p. Ewa Rotkiewicz
 • W dniach 2 - 11. X . 2007 r. odbyły się XII Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Szanghaju , w których uczestniczył nasz wychowanek Andrzej Strzyżewski. Reprezentacja Polska składała się z 98 osób, w tym 69 zawodników z 15 dyscyplin sportu. W dniach 3 - 10 października , w Goadian Bowling Hall odbyły się zmagania bowlingowe. Na 28 torach olbrzymiego kompleksu sportowo - rekreacyjnego rywalizowało ze sobą 281 zawodników z 41 krajów. Wśród nich był nasz Andrzej. Podczas gry pojedyńczej Andrzej tak uparcie walczył o złoty medal , że zachwycił Timothy ego Shrivera ,który stał przy jego torze i oklaskiwał do końca gier. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w dziale Sukcesy sportowe.

 •