Internat jest częścią integralną Ośrodka. Zapewnia całodobową, fachową opiekę od poniedziałku do piątku oraz pełne wyżywienie.
Do internatu przyjmowani są chłopcy i dziewczynki upośledzeni umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym.
W internacie funkcjonują aktualnie 4 grupy wychowawcze. Każda grupa posiada świetlicę wyposażoną w sprzęt audiowizualny, komputer oraz sale sypialne i łazienkę. Grupa liczy od 6 do 8 osób.

Z wychowankami pracuje wykwalifikowana kadra, posiadająca wyższe wykształcenie w zakresie oligofrenopedagogiki. Stwarzamy dzieciom życzliwą, domową atmosferę. Oferujemy ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Umożliwiamy wychowankom uczestniczenie w licznych imprezach kulturalnych (kina, teatry, muzea, koncerty). Organizujemy wycieczki poza teren Ośrodka. Kładziemy nacisk na uspołecznienie podopiecznych, wyuczenie i doskonalenie czynności samoobsługowych. Zwracamy uwagę na bezpieczeństwo poruszania się po mieście oraz bepieczeństwo w środkach komunikacji miejskiej podczas licznych spacerów i wycieczek. Na terenie internatu organizujemy imprezy okolicznościowe i dyskoteki dla naszych dzieci. Umożliwiamy rozwijanie zainteresowań muzycznych, plastycznych i sportowych.

W ramach organizacji czasu wolnego w internacie wychowankowie mogą uczestniczyć w zbiórkach harcerskich drużyny Nieprzetartego Szlaku "Żółte Pióra".