Internat jest czci integraln Orodka. Zapewnia caodobow, fachow opiek od poniedziaku do pitku oraz pene wyywienie.
Do internatu przyjmowani s chopcy i dziewczynki upoledzeni umysowo w stopniu umiarkowanym i znacznym.
W internacie funkcjonuj aktualnie 4 grupy wychowawcze. Kada grupa posiada wietlic wyposaon w sprzt audiowizualny, komputer oraz sale sypialne i azienk. Grupa liczy od 6 do 8 osb.

Z wychowankami pracuje wykwalifikowana kadra, posiadajca wysze wyksztacenie w zakresie oligofrenopedagogiki. Stwarzamy dzieciom yczliw, domow atmosfer. Oferujemy ciekawe formy spdzania wolnego czasu. Umoliwiamy wychowankom uczestniczenie w licznych imprezach kulturalnych (kina, teatry, muzea, koncerty). Organizujemy wycieczki poza teren Orodka. Kadziemy nacisk na uspoecznienie podopiecznych, wyuczenie i doskonalenie czynnoci samoobsugowych. Zwracamy uwag na bezpieczestwo poruszania si po miecie oraz bepieczestwo w rodkach komunikacji miejskiej podczas licznych spacerw i wycieczek. Na terenie internatu organizujemy imprezy okolicznociowe i dyskoteki dla naszych dzieci. Umoliwiamy rozwijanie zainteresowa muzycznych, plastycznych i sportowych.

W ramach organizacji czasu wolnego w internacie wychowankowie mog uczestniczy w zbirkach harcerskich druyny Nieprzetartego Szlaku "te Pira".