Orodek przeznaczony jest dla dzieci z niepenosprawnoci intelektualn w stopniu gbokim, oraz z wieloma innymi zaburzeniami rozwojowymi od 3 do 25 roku ycia. Zesp rewalidacyjno - wychowawczy moe liczy od 2 do 4 dzieci.

Celem zaj rewalidacyjno - wychowawczych w naszym Orodku jest wspomaganie rozwoju uczniw, rozwijanie zainteresowania otoczeniem oraz uzyskiwanie niezalenoci od innych w funkcjonowaniu w codziennym yciu. Staramy si osiga te cele poprzez stosowanie rnych metod i technik pracy z dzieckiem z niepenosprawnoci intelektualn w stopniu gbokim takich jak:

• stymulacja polisensoryczna
  • praca z materiaami naturalnymi
  • metoda zabawowa
  • prac a z ciaem (programy Aktywnoci, wiadomo ciaa, Kontakt i komunikacja M. i CH. Knill oraz metoda ruchu rozwijajcego W. Sherborne)
  • komunikacja alternatywna i wspomagajca
  • metoda Castillo - Moralesa
  • integracja sensoryczna
  • rehabilitacja ruchowa
  • elementy logopedii
  • terapia widzenia
  • wspomaganie rozwoju

W Orodku funkcjonuje te wietlica , dziki temu dzieci mog przebywa w placwce do 10 godzin dziennie.

,,Propozycje wsparcia dla osb z gbok niepenosprawnoci intelektualn, z dowiadcze Orodka Rewalidacyjno - Wychowawczego".Prezentacja Opracoway Agnieszka ukasik i Magorzata ero.