Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, oraz z wieloma innymi zaburzeniami rozwojowymi od 3 do 25 roku życia. Zespół rewalidacyjno - wychowawczy może liczyć od 2 do 4 dzieci.

Celem zajęć rewalidacyjno - wychowawczych w naszym Ośrodku jest wspomaganie rozwoju uczniów, rozwijanie zainteresowania otoczeniem oraz uzyskiwanie niezależności od innych w funkcjonowaniu w codziennym życiu. Staramy się osiągać te cele poprzez stosowanie różnych metod i technik pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim takich jak:

• stymulacja polisensoryczna
  • praca z materiałami naturalnymi
  • metoda zabawowa
  • prac a z ciałem (programy Aktywności, Świadomość ciała, Kontakt i komunikacja M. i CH. Knill oraz metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne)
  • komunikacja alternatywna i wspomagająca
  • metoda Castillo - Moralesa
  • integracja sensoryczna
  • rehabilitacja ruchowa
  • elementy logopedii
  • terapia widzenia
  • wspomaganie rozwoju

W Ośrodku funkcjonuje też świetlica , dzięki temu dzieci mogą przebywać w placówce do 10 godzin dziennie.

,,Propozycje wsparcia dla osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną, z doświadczeń Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego".Prezentacja Opracowały Agnieszka Łukasik i Małgorzata Żero.