SZKOA PRZYSPOSABIAJCA do PRACY Nr 7

Do szkoy przysposabiajcej do pracy uczszczaj uczniowie, ktrzy ukoczyli gimnazjum, nie duej ni do ukoczenia 24 roku ycia.
Jest to szkoa ponadgimnazjalna, ktra utrwala i poszerza zakres posiadanej wiedzy oglnej oraz pozwala nabywa nowe umiejtnoci. Du wag kadzie si na przysposobienie do pracy, realizowane w odpowiednich pracowniach: bukieciarstwa, gospodarstwa domowego, drewna, tkactwa i szycia. Dodatkowo modzie ma moliwo zapoznania si z elementami ogrodnictwa, prac porzdkowych oraz wykonywania elementw pamitkarskich.

Nabyte umiejtnoci uczniowie wykorzystuj do tworzenia rnorodnych kompozycji kwiatowych, stroikw witecznych, naprawy wasnej odziey, tkania makatek, przygotowania prostych posikw, robienia prostych przetworw, prasowania, prania rcznego i w pralce, drobnych napraw stolarskich, tworzenia przedmiotw z drewna i metalu, a take do pielgnacji i hodowli rolin, zagospodarowywania terenu wok Orodka i prowadzenia sezonowych prac porzdkowych.
Podczas tych zaj uczniowie zapoznaj si z rol pracownika oraz przygotowuj do podjcia wspomaganej pracy na okrelonym stanowisku w zakadzie pracy chronionej.

W naszej szkole w procesie ksztacenia uczniw wyodrbnia si nastpujce zajcia:

• Funkcjonowanie osobiste i spoeczne
  • Przysposobienie do pracy